Ana sayfa Girişimcilik

Para kazanmak için fırsat sunan farklı alanlar

918
0

Para kazanma konusunda her geçen gün yeni fırsatlar yeni fikirlerle birlikte ortaya çıkarken dikkat edilmesi gereken nokta ise bu işlerin doğru lokasyonda doğru şekilde yapılması. Yaz işleri, kamp-aktivite, organik ürünler, pastane, gastronomi, bisiklet pazar. İşte para kazanma ve iş olanağı sunan farklı alanlar…

Yaz işleriyle para kazanma: Dalış elbiseleri, olta, sosis, parfüm, dondurma, pilav, waffle, bisiklet, motosiklet, sebze-meyve suyu, şezlong, bahçe mobilyaları… Yaz sezonunda ilgi gören, yatırım tutarı düşük, sizi iş sahibi yapabilecek fırsatlar bulunuyor. Ci Gusta, Iceberry, Juice Planet, Pien Parfume tercih edilebilecek markalar arasında yer alıyor.

Kamp – aktivite: Okul dışı eğitimin en önemli unsurlarından biri olan kamplara (doğa aktiviteleri, bilim, bilişim, liderlik, İngilizce, spor, sanat vb.) ilgi görülmemiş düzeyde. 2017’de Türkiye’de, 5-17 yaş arası 1 milyon 500 bin çocuğun kampa gittiği belirtiliyor. Bu yaş aralığında 16 milyon çocuğun olduğu düşünüldüğünde pazarın daha da büyüme potansiyeli var.

Organik ürünler: Organik tarım üretiminde oldukça iyi bir noktaya gelen Türkiye’de satış, pazarlama ya da markalaşma konularında fark yaratanlar öne çıkıyor. Organik tarımda yüksek cirolar elde etmeyi başaran çiftçi sayısı hızla artıyor. Sektörde cirosu 20 milyon TL’ye ulaşan keçi çiftliği, Japonya’ya meyve suyu, Almanya’ya organik makarna, Dubai’ye organik tavuk ihracatı yapan firmalar var.

Pastane: Artık tercihlerde en önemli kriter ucuzluk değil, kalite, hijyen, konfor, çevreye saygı gibi unsurlar öne çıkıyor. İşte, bu yeni trend pasta ve unlu mamüller pazarında markalaşmayı sağladı. Şık dekorasyonları ve konforlu oturma mekanlarıyla müşterilerin beğenisini kazanan modern pastanelerin sayısı hızla artıyor.

Bisiklet: Bisiklet Türkiye’de her geçen gün yükselen bir trend. Sokaklarda artık daha fazla bisiklet görmek mümkün. Son dönemde özellikle katlanır bisikletlere olan ilgi arttı. Hem kullanım kolaylığı hem de konfor sunan bisikletler ilgi görüyor.

Gastronomi: Gastronomi pazarı yeni bir döneme adım atıyor. Özellikle turizmle ilişkili alanlarda çok ciddi bir ekonomik değer yaratacak. Tüm dünyada geçerli olan yerel ve doğal gıdaya ulaşma çabasının etkisi Türkiye’de de görülmeye başlıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here